KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11576016
nr 1157 6016
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Kungliga Dramatiska Teatern, signerad, motivet: 24x31
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 januari 2018
kl 18:10:14
2/1 13:00:51
100 kr
14/1 21:08:43
22 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Anders Heller
Läs mer om Anders Heller